- Get link
- Other Apps
- Get link
- Other Apps
Forrás: pixabay
Ebben a posztomban a webshopot működtetőknek szeretnék tippeket adni a vásárlási konverziók növelésére
1. Végezzen el SEO onsite elemzést webáruházán
Keresőoptimalizálás lépésről-lépésre
- meta cím
- meta leírás
- H1, H2... tag-ek
- image SEO: ALT tag-ek beállítása
- HTTPS beállítás: sok esetben rendelkezik az adott weblap, webáruház SSL bizonyítvánnyal, azonban sok esetben nincs átirányítva a domain-re. Ezt a domain szolgáltatónál lehet leellenőrizni.
- Robots.txt fájl be van-e állítva
- XML sitemap van-e
- SEO barát URL-ek ellenőrzése: ha például egy a webhelyen található PDF doksi URL-jében aláhúzás van kötőjel helyett, az nem SEO barát. Érdemes javítani ezt is!
Ez az ellenőrző lista nem teljes. Azért, hogy alaposabb SEO auditot végezhessen - használjon digitális marketing eszközöket - vagy konzultáljon egy SEO szakértővel.
Ingyenes SEO ellenőrző eszközök: Woorank vagy Seositecheckup. Csak írja be weblapja URL-jét, és indulhat is az ellenőrzés.
2. SEO Vs PPC hirdetések
Milyen előnyei illetve hátrányai vannak a keresőoptimalizálásnak a fizetett hirdetésekkel szemben?
A keresőoptimalizálás vagy webshop SEO egy olyan online marketing eszköz, amellyel segítünk a keresők - Google, Bing, Yahoo találati listájának - élére vagyis a Top 10-be, 20-ba repíteni webáruházát releváns kulcsszavakra.
Kulcsszókutatásra egyébként remek eszköz a Neil Patel által megvásárolt Ubersuggest. Ezt az INYGYENES SEO eszközt $120.000 dollárért vette meg Neil, és folyamatosan fejleszti.Így több konvertáló vásárlója, potenciális ügyfele lehet az Ön vállalkozásának is!
Hogyan érhető el a jó kulcsszóhelyezés?
- a webáruház technikai ( SEO onsite) beállításával,
- minőségi cikkek és blogposztok írásával,
- a blog aloldal tartalomfeltöltésével,
- valamint minőségi linképítéssel ( SEO offsite ).
Ügyelünk arra is, hogy a Google irányelveit szemelőtt tartva hajtsuk ezt végre, és nyomonkövetjük az olykor a helyezéseket is befolyásoló Google által végrehajtott algoritmus frissítéseket is, különböző SEO eszközökkel.
Hátránya a SEO-nak, hogy több hónap - 3, 6 vagy akár 12 hónap - is lehet, amíg látványos eredményeket tudunk felmutatni. Ez abban mutatkozik meg, hogy növekszik az organikus forgalomból, vagyis a keresőkből jövő webshop látogatók száma, akik végsősoron vásárolnak, vagyis konvertálnak is.
3. SEO mint hosszútávú befektetés
Nagy előnye még a webáruház keresőoptimalizálásnak, hogy hosszabb távon lendítheti fel mikro, kis-vagy közepes vállalkozását. Tehát ez egy hosszabb távú befektetésnek is tekinthető az olykor drága PPC fizetett hirdetésekkel ( Google Ads, Facebook Ads, Linkedin Ads stb. ) szemben.
Hirdetni gyakran költségesebb, mint keresőoptimalizálni. Ha a hosszú távú megtérülést nézzük, kifizetődőbb lehet a magasabb konverziós aránnyal kecsegtető keresőoptimalizálásba fektetni. Ezzel akár egy kínálkozó piaci rést is eredményesen kiaknázhat KKV-je, amit a PPC hirdetés nem biztos, hogy nyújtani tud - főleg hosszútávon.
4. A SEO eredményességének nyomonkövetése, mérése, elemzése
A keresőoptimalizálás eredményességének a méréséhez több időre van szükség, mint 2-3 hét. A Google ingyenes analitikai eszközeivel beleértve a Search Console-t, és a Google Analitikát folyamatosan monitorozhatja webhelye látogatottságát.
Úgy, mint:
- a keresőkből jövő organikus (természetes ) forgalom növekedését,
- az ajánlói forgalmat,
- a közösségi média oldalakról származó forgalmat,
- illetve egyéb más webshop forgalmi adatokat is.
Ezeket a forgalmi adatokat pedig össze tudja hasonlítani - tetszőlegesen kiválasztott előző időszakokkal.
Előző cikkemhez kattintson ide!

ecommerce marketing
google analitika
search console
seo keresőoptimalizálás lépésről lépésre
webáruház keresőoptimalizálás
webshop seo
- Get link
- Other Apps
Comments
Post a Comment